PRVNÍ REPUBLIKA

Seriál české televize  PRVNÍ REPUBLIKA. Postprodukce a VFX realizované studiem  ACE POST (dnešní SPOON studio Praha). Přibližně třičtvrtě roku průběžné práce na lokacích a mattepaintech.


WORKING ROLE / WHAT I DID :

  • location preproduction studies
  • photography of locations
  • mattepainting and retouching
  • 3D vfx environment animation

Rodinná seriálová sága, která je situována do historického období mezi lety 1918 - 1945 v Československu tzv. "První republiky". V rámci tohoto dramatu a zároveň nenáročného rodinného seriálu se na pozadí dějů objevují dobové lokace. Z pohledu filmové tvorby šlo tedy o poměrně velké úpravy prostředí. Hlavním dějištěm seriálu je Praha-Podolí.

Projektu jsem se účastnil prací na prekoncepci a studii dobových podkladů, map, fotografií pro volnou rekonstrukci historických lokací. Dále jsem v terénu pořizoval fotografie stávajících míst, které jsme ve studiu ACE (SPOON studio Praha) přetvářeli do historické podoby. Jedna z nejnáročnějších scén byl panoramatický výhled z pražského Vyšehradu. Změny byly vůči současnému stavu opravdu významné. Dnes je tato část Prahy mnohem více zastavěná než v minulosti. Tuto lokaci jsem zároveň přetvářel do různých variací a ročních období (denní, noční, letní, zimní, podzimní, jarní...). Mnoho scén bylo rutinního charakteru, kde jsme v teamu VFX tvůrců řešili retuše či náhrady konkrétních objektů a panoramat.

Kromě prací na mattepaintingu jsem se věnoval drobným vfx elementům a 3D animacím, kterými jsem oživoval již zmiňovaná historická prostředí (animace vody, automobily, tramvaje, lodě, animace atmosféry apod..). Ukázky některých lokací a VFX práce, kterou jsem prováděl, můžete vidět níže.

USED TECHNIQUES :
 3D graphics
 digital painting
 creative retouching  photomontage cgi
CREDITS (VISUALS ABOVE) :
  PREPRODUCTION / PHOTOGRAPHER / MATTEPAINTER / 3D GENERALIST Jan Brukner
 MOVIE  STUDIO MOVIE PRODUCTION  DATE
 "PRVNÍ REPUBLIKA"
 ACE POST
 Dramedy / Czech Television
 2009-2010